ייעוץ זוגי / שיפור התקשורת הזוגית – רחל לוי משפחה פלוס 

בזוגיות, כמו גם בהורות אין “צודק” או “לא צודק”, אין “נכון” או “לא נכון” אלא יש לכל אחד מבני הזוג דרך משלו לראות את הדברים ולהתנהל על-פי-הם. המטרה בייעוץ זוגי היא ללמוד כיצד ניתן להגיע להסכמות ולהתנהלות זוגית משותפת מבלי לגרוע ברצון שני בני הזוג ומבלי להגיע למריבות ומאבקי כוח שעלולים לפגוע ביחסים ולהשפיע ישירות גם על הילדים.

ייעוץ זוגי / שיפור התקשורת הזוגית המומלצת ביותר היא בלמידה ועבודה אישית אחד על אחד עם יועץ זוגי. ייעוץ זוגי יכול להיערך ב-3 צורות. אצלנו במרכז הייעוץ, אצלכם בבית או דרך האינטרנט בעזרת תוכנת סקייפ (Skype). היתרונות בייעוץ זוגי אישי הם: אינטימיות ואי חשש מחשיפה, עבודה פרטנית על הבעיות שמציקות לבני הזוג מול היועץ הזוגי, קבלת תשומת הלב מלאה בכל מפגש וכמובן מתן פתרונות וכלים יישומיים לשינוי ושיפור המצב.

מה קורה בייעוץ זוגי?

דבר ראשון, בעזרת המטפל הזוגי נפתחת תקשורת בין בני הזוג שהם עוד לא חוו מעולם או כבר לא חוו שנים רבות. עוד לא נתקלנו במקרה שזה לא עובד ולא משנה עד כמה התקשורת בין בני הזוג קשה. להיפך, ככל שמרכיב המטען הרגשי גבוה יותר אצל בני הזוג כך הרצון לשינוי גדול יותר. באופן כללי, מה שמאפיין סדנת זוגיות היא מידת ההפתעה של בני הזוג מעצמם וממידת שיתוף הפעולה של בני זוגם. גם במצבים הקשים ביותר כל אחד מבני הזוג זקוק להבנה והקשבה ומכאן היכולת לרצות לשפר ולתקן.

שנית, בשונה אולי מפסיכולוג, יועץ זוגי לא מתרכז בהסבר וניתוח הבעיה במערכת היחסים בין בני הזוג, אלא מאתר ממה הבעיה או הקושי נובעים ומכאן ניתנים כלים ודרכי התמודדות שבני הזוג יכולים להשתמש בהם לתיקון המצב. איך יודעים שזה עובד?  כמו כל דבר בחיים שצריך ללמוד ולהצליח, כך גם בזוגיות. אומנם תקשורת זוגית לא מלמדים בבית הספר אבל זה לעולם לא מאוחר מידי.  בואו ללמוד ותראו בעצמכם שזה עובד.

מה לומדים ומקבלים בייעוץ זוגי?
  •  איך להבין מה בן הזוג רוצה ולמה

  • איך למנוע מריבות

  • כיצד לגרום לשיתוף פעולה מרצון?

  • מה אני עושה לא נכון ואיך זה משפיע על בן הזוג?

  • איך ההתנהלות וההתנהגות הזוגית שלנו משפיעה על הילדים?

  • למה בן הזוג תוקף ללא סיבה?

  • מה השפה הנכונה לתקשורת זוגית בריאה. אפשר לומר הכל – השאלה היא איך אומרים…

  • פיתוח מודעות לבעיות שמבעבעות מתחת לפני השטח.

  • יצירת שותפות זוגית אמיתית ועוד..

מי צריך סדנת זוגיות?

אין צורך להגיע לסדנת זוגיות במצב של זוגיות במשבר. נהפוך הוא, מומלץ לכל זוג לערוך סדנת זוגיות לפחות אחת לכמה שנים כאמצעי מניעה ושיפור הקשר. בית הספר של החיים, כבר אמרנו?

סדנאות זוגיות מתאימות ומומלצות לכל הזוגות: מאורסים, נשואים טריים, הורים צעירים, נשואים ותיקים, זוגיות שנייה וכמובן לאלו החווים קשיים בזוגיות.

האם ניתן להצטרף לקבוצה?

במרכז משפחה פלוס נערכות סדנאות אישיות אחד על אחד וסדנאות קבוצתיות. אם ברצונך לקיים סדנה קבוצתית בביתך/ משרדך נוכל להגיע גם אליכם במידה ומצטרפים 5 זוגות ומעלה.

לייעוץ מקצועי חייגו 054-6327076 / 077-4811356 או השאירו פרטים