ילדים מביאים שמחה אבל ב"חוברת הוראות ההפעלה" לא כתוב שעם השמחה מגיע גם שק מלא הפתעות :). החדשות הטובות הן שכמעט תמיד את כל "ההפתעות" או בעיות ההתנהגות של ילדים ניתן לפתור. רוב הבעיות נובעות מחוסר סמכות הורית או בעיות תקשורת עם הורים. אז אפשר להירגע ואין צורך למהר להאשים את הילד. בדרך כלל הכל בסדר אצלו.

למעשה הילד הוא כמו ראי לתקשורת שלו עם הוריו. אבל אין מה להרגיש רע עם זה. אנחנו פשוט יודעים לחנך כמו שחינכו אותנו ואף אחד לא לימד אותנו אחרת.לכן, הנחיית הורים בתהליך ייעוץ להורים במרכז משפחה פלוס נערך מול ההורים בלבד ללא נוכחות הילדים.

אבל בטלויזיה… נכון יש שימוש בילדים בתוכניות אימון שונות בטלויזיה. שאל/י עצמך, את/ה רוצה לפתור את הבעיות עם הילדים שלך או שאת/ה מחפש רייטינג? שנית, האם את/ה באמת חושב/ת על טובת הילד כשאת/ה מבקש/ת לטפל בו? מה לדעתך חושב ילד על עצמו כשהוא נלקח לטיפול? ומה אם הוא לא רוצה לשתף פעולה?

הדבר העצוב בכל הסיפור הוא שהורים עושים ה כ ל למען הילדים: לוקחים אותם לפסיכולוגים, לאבחונים, לחוגים והפעלות, למרפאים שונים, לפסיכיאטרים, נותנים לילד כדורים וכדומה אבל השינוי לעולם לא יכול להגיע מהילד!! תחשבו מה קורה לילד שעובר כ"כ הרבה אבחונים, מטפלים וחוגים אולם את השינוי הגדול בבית ההורים אינם עושים מולו?? כאשר ילד חוזר הביתה לאותה התנהלות הורית איזה שינוי יכול לקרות וכמה זמן הוא יימשך? התפקיד ההורי החשוב ביותר הוא לדעת להתנהל  נכון החל מעבודה על עיצוב האישיות של הילד, הקניית ביטחון עצמי, הצבת גבולות, תקשורת בונה ועוד… ההורים הם היחידים שיכולים וצריכים לעזור לילד. במידת הצורך, עזרה חיצונית – מכל סוג שהוא, צריכה להיות אחרי שההורים לומדים להתנהל נכון ובשיתוף ורצון מוחלט של הילד!!

אז מה קורה בהדרכת הורים?

רחל לוי שהיא בוגרת מכון אדלר בהנחיית הורים ובעלת M.A. ביחסים ותקשורת במשפחה,  פוגשת את ההורים לצורך היכרות והבנת בעיות ההתנהגות של הילדים וכבר בפגישת הדרכת הורים הראשונה ניתנים כלים והסברים להתמודדות ופתרון הבעיות באופן מידי. את השינוי תרגישו מיד ולא בגלל שהילד השתנה, אלא בגלל שאתם אלו שעושים את השינוי – בתגובות, בהתנהלות ובתקשורת !

הדגש הוא על פתרון הבעיות וחווית שינויים בהתנהגות באופן מהיר וקל ככל האפשר. לעיתים קרובות הורים מגיבים בחוסר אמונה כשנאמר להם שהפתרון כל כך קל אבל לאורך השנים אנחנו מקבלים טלפונים חוזרים ונשנים של פליאה והשתאות לאחר ניסוי הכלים בבית עם הילדים. בקצרה… זה עובד!

בהדרכה נרכשים כישורי תקשורת בין הילדים להורים, לומדים לבסס סמכות הורית, הצבת גבולות, התנהלות מול מתבגרים, כיצד להתמודד עם ילד עם הפרעת ריכוז וקשב, כיצד להתנהל במריבות אחים, מה עושים עם ילד בכיין, האם צעקות עוזרות, כיצד לשתף פעולה עם בן הזוג מול הילדים ולהגיע להסכמות על אופן גידול הילדים וכיצד להחזיר אוירה משפחתית הביתה.

מי צריך הדרכת הורים?

לא רצוי להגיע להדרכת הורים כמוצא אחרון. נהפוך הוא, מומלץ לכל זוג הורים לעבור הדרכת הורים לפחות פעם אחת כאמצעי מניעה ואו שיפור התקשורת עם הילדים. סדנאות הורים מתאימות ומומלצות לכל סוגי ההורים: הורים מצפים, הורים טריים, הורים לילדים צעירים, הורים למתבגרים ובודאי לאלו החווים קשיים בגידול הילדים.

האם ניתן להצטרף לקבוצה?

במרכז משפחה פלוס נערכות סדנאות אישיות אחד על אחד וסדנאות קבוצתיות. אם ברצונך לקיים סדנה קבוצתית בביתך/ משרדך נוכל להגיע גם אליכם במידה ומצטרפים 5 זוגות הורים ומעלה.

לפרטים ולהזמנת סדנה אישית או קבוצתית התקשר/י עכשיו ל-

054-6327076 או ל- 077-4811356

או השאר/י פרטים בטופס שבעמוד הבית וניצור איתך קשר בתוך 24 שעות.